середа, 15 квітня 2020 р.

7 клас Основи здоров'я


7-Г (16.04), 7-Д (17.04)
1. Ознайомтесь з матеріалами  теми, поданими нижче.
2. Переглятьте відео за наступним посиланням:
https://www.youtube.com/watch?v=nYmP0HAYARA
 https://www.youtube.com/watch?v=MDZxMLIX3_w
https://www.youtube.com/watch?v=nOZbxalygkI

Тема: Профілактика серцево-судинних, онкологічних захворювань, діабету, ожиріння.
Матеріали до уроку
Профілактика (від грецьк. prophylaktikos — «попереджувальний») — попередні заходи для недопущення чого-небудь. У медицині це комплекс медичних, санітарно-технічних, гігієнічних, педагогічних та соціально-економічних заходів, спрямованих на попередження захворювань та усунення факторів ризику.
Серцево-судинні хвороби — це ціла низка різних захворювань, які вражають серце та серцево-судинну систему. Вивченням хвороб серця, їхньою профілактикою та лікуванням займається кардіологія.
Онкологічні захворювання — злоякісні пухлини, які виникають у тканинах і органах організму людини. 
Цукровий діабет — захворювань, що розвиваються внаслідок абсолютної чи відносної недостатності інсуліну (гормону підшлункової залози), внаслідок чого виникає стійке підвищення рівня глюкози в крові — гіперглікемія.
Ожиріння — це захворювання, за якого надлишковий накопичений жир у тілі несприятливо впливає на стан здоров’я, призводячи до зменшення середньої тривалості життя та/або збільшення проблем зі здоров’ям.
Найбільш поширені захворювання серцево-судинної системи  є атеросклероз, інфаркт міокарда, аритмії серця, гіпертонічна хвороба ( підвищення тиску)
Фактори ризикусерцево-су4динних захворювань: високий артеріальний тиск, вживання алкоголю, тютюнова залежність, високий рівень холестерину, надлишкова вага, недостатнє споживання овочів і фруктів, низька фізична активність, нервове напруження.
Два фактори антиризику:
вживання достатньої кількості овочів і фруктів;
регулярна фізична активність.
Онкологічні захворювання
Основні фактори, які можуть спровокувати онкологічні захворювання:
спадковість;
активне й пасивне паління;
тривалий або короткочасний вплив на організм людини різних токсичних речовин;
надмірне споживання алкогольних напоїв;
тривале перебування під ультрафіолетовими променями;
гормональні порушення;
забруднення навколишнього середовища;
порушення цілісності шкірних утворень;
хронічний стрес, почуття провини, пригніченості, образи.
Багато онкологічних захворювання успішно лікуються на початкових етапах. Проблема в тому, що вони можуть розвиватися в організмі багато років і ніяк не проявлятися. Зазвичай перші симптоми захворювання людина сприймає як ознаки менш небезпечних, звичних хвороб і не реагує на них належно. У результаті дорогоцінний час спливає, а шанси на одужання скорочуються.
Профілактика онкологічних захворювань
Фізичне навантаження і правильне харчування. Вченими доведено, що малорухливий спосіб життя, ожиріння, надмірна худорлявість збільшує ризик захворювання до 30-40 %.
Повноцінний сон. Кількість часу, який людина проводить у сні, безпосередньо впливає на здатність організму боротися з онкологічними захворюваннями. Крім того, недолік сну значно знижує користь від фізичних навантажень і правильного режиму харчування.
Регулярні обстеження у фахівців.
Профілактика діабету та ожиріння
Профілактика цукрового діабету:
первинна — попередження захворювання — повинна базуватися насамперед на здоровому способі життя (раціональне харчування, попередження ожиріння, активний спосіб життя (помірні фізичні навантаження, заняття фізкультурою, спортом значмо зменшують можливість виникнення ожиріння і тим самим порушень вуглеводного обміну і розвитку цукрового діабету), виявлення наявності (відсутності) родичів, хворих на цукровий діабет;
вторинна — профілактика розвитку цукрового діабету у хворих людей, наприклад, у осіб, що страждають на ожиріння;
третинна — попередження ускладнення цукрового діабету і його клінічних проявів. Важливо, щоб хворий на цукровий діабет був активним, добре адаптованим у суспільстві, розумів основні завдання в лікуванні свого захворювання та попередження ускладнень.
Профілактика ожиріння
Причин для виникнення ожиріння багато. Насамперед — неправильне харчування, починаючи з першого року життя, коли перегодовування або велика кількість у їжі жирів і вуглеводів веде до швидкого зростання і накопичення жирових клітин.  Далі —недостатня рухова активність (гіпокінезія), спадкова, сімейна схильність, і придбана — довго сидимо біля телевізора, за комп’ютером, мало гуляємо і бігаємо. 

Немає коментарів:

Дописати коментар